הבחירה בקו האמצע

סיגל אהביאל

בס"ד

 

כשהחיים מבקשים מאיתנו לבחור דרך רוחנית עבור עצמנו או לבחור דרך בקשר שלנו עם אנשים הבחירה שלנו לצעוד על "קו האמצע" היא תמיד הבחירה האמיתית ביותר בדרך אל האמת לאמיתה.

 

כל בחירה לצעידה בדרך של "קיצוניות" יכולה אולי לתת לנו נחמה זמנית משום שאז היא משחררת אותנו מן העומס הרגשי הנובע מן החיפוש אחר "קו האמצע" שהוא לעיתים חמקמק, סמוי מן העין וקשה לזיהוי.

 

אך הבחירה בדרך ה"קיצוניות"תמיד מוכיחה את עצמה בסופו של דבר כשקרית ולא נושאת פרי במבחן החיים המתמשכים.

 

אין המשמעות של בחירה ב"קו האמצע" כבחירה בפשרה פושרת ובחסרונה של הנאמנות הטוטאלית שלנו אל הקדושה – אלא משמעותה הינה מציאת הדרך בה יתקיים השילוב בין ההפכים באופן העדין המדויק ביותר.

 

למשל התשובה של הבחירה הקיצונית לנושא הייסורים היא או הבריחה מהם אל אדישות מוחלטת וניתוק מוחלט מהרגשות – מי שלא מרגיש גם לא כואב. או להיפך – השקיעה המלאה בתוך הייסורים והפיכתם לבעלי משמעות קיומית. מה שנקרא "ליקוק הפצעים" ועוד ליהנות מהסבל כבעל משמעות רוחנית. לפרוט על מיתרי הגיטרה המייבבים ולהרגיש נורא רוחניים.. – שתי אלו הן דרכים קיצוניות ולא אמיתיות.

 

לעומת הגישה הקיצונית – תשובתה של הבחירה בקו האמצע תהיה על פי דברי רבינו בתורה "ויאמר בועז אל רות" בליקוטי מוהר"ן – חיבור ההפכים ומציאת המשמעות והנוכחות האלוקית החבויה בייסורים הבלתי נמנעים של החיים והפיכתם להזדמנות ולמקפצה להתרוממות הנפש ולהתקרבות להשם.

מוזמנים לשתף אחרים:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד מהספריה שלנו:
איך להבין את עצמי כשהכל כל כך מעורפל בתוכי
מכירה את זה? את מנסה להבין את עצמך. מנסה להגיד מילים שעושות סדר ומסבירות לך אותך. אבל…
כל ההתחלות מתחילות מהאמת/ סיגל אהביאל
סיגל אהביאל
בראשי ת בר א אלוקי ם סופי תיבות = אמת . מכאן שברא אלוקים את הבריאה בכוח…
הכל אחד והכל אהבה
סיגל אהביאל
הבעל שם טוב הקדוש מורה לנו להפוך את התפילה לאחד. שהתיבה הראשונה של התפילה עדיין תהיה בלב…