השילוב המופלא בין תורת רבי נחמן לתורת הנפש

מסלול הלימודים להכשרת מטפלות בגשטאלט יהודי

בהנחיית סיגל אהביאל

תכנית לימודים מקיפה ויסודית

כולל התמחות מעשית (פרקטיקום)

הקניית כלים לטיפול במגוון רחב של מטופלים

בהנחיית סיגל אהביאל – מייסדת השיטה

הכשרה ייחודית יסודית ושיטתית
המקנה כלים להעברת תהליך טיפולי
למציאת האור החבוי בנפש

במרחב נעים ובאוירה פותחת הוקם בית – הספר 'שיח הלב' בשנת 2010 בקריית יערים (טלז-סטון).

תלמידות בית הספר עוברות שינוי אישי ומקצועי, עוצמתי ובעל משמעות משנת חיים ומחדשת.

הלימודים מקנים כלים טיפוליים, מבוררים ומובנים בשילוב ידע מעמיק וחדשני המקנה הבנת האני וכלים לצמיחתו. הידע הטיפולי מבוסס על תורת ישראל ועל אדני הטיפול כאחד – 100% תורה ו 100% קליניקה טיםולית.

אם את רוצה לצאת מתקיעויות של שנים רבות וללמוד להחזיר את נפשך ואת נפש האחרים לאיזון הולך וגדל – מקומך איתנו.

מהי תראפיית הגשטאלט?

תראפיית התבנית – שיטת טיפול המאפשרת סגירת מעלים רוחניים ורגשיים שנפרצו בנפשנו ואשר מחפשים בהתמדה את השלמתם.

שיטת הגשטאלט היהודי היא שיטה ייחודית, פרי נסיון של מעל עשרים שנות מחקר תנועות הנפש. השיטה משלבת בין תראפיית הגשטאלט לתורת רבי נחמן מברסלב, שילוב הרמוני של דעת תורה עם כלים מעשיים רבי עוצמה.

pic9
מה זה גשטאלט יהודי

בטיפול בגשטאלט יהודי אנחנו מזהים מעגלים אנרגטיים קטועים ותקועים ומשיבים את התנועה האנרגטית השלמה לנפש האדם והמנורה שבה להאיר.

pic8
מסלול ההכשרה המקצועי שלנו

אם כל חייך חיפשת דרך בטוחה שתחבר אותך אל העוצמה שתמיד הרגשת שקיימת בך, דרך שתקנה לך חוסן רגשי יציב, לטפל בעצמך ובאחרים – התוכנית הזו מיועדת לך.

pic7
מסלול הכשרה חד-שנתי

מסע ייחודי חד שנתי לטעימה עוצמתית ומעמיקה של השיטה ששינתה לאלפי נשים את החיים. התוכנית מציעה לך שנה של בהירות משמעותית בהבנת נפשך.

four01
שיטת האיבחון הארבעה שחייבים להודות

אומר רבי נחמן שהארבעה שחייבים להודות, שהם הולכי המדבריות, החולה שהחלים, יורדי הימים והאסורים שיצאו מהכלא – מקבילים לארבעת היסודות.

מסלול הלימודים

27 שבועות בהן ישלחו אלייך שיעורים במייל, בנוסף 27 מפגשים שבועיים של 6 שעות אקדמאיות בהנחיית סיגל אהביאל.

במקביל ללימוד העיוני, תצפינה התלמידות בתהליכים טיפוליים מתוך משתתפות הקבוצה תוך כדי הכוונה והפרטה של כל תהליך על גבי מסך.
הלימוד נעשה בשיטה ייחודית של הקלדת אבחון הטיפול על גבי מסך תוך כדי צפיה בטיפול. במהלך הלימודית תתנסינה התלמידות בעצמן בטיפול זו בזו, תעמקנה את הבנתן בנבכי הנפש ובאבחונה המדויק.

בחופשת הקיץ יתקיימו מפגשי העשרה.

בסיום הלימודים אפשרות ללימודי המשך חד חודשיים לליווי פרישת כנפיים.

למסיימות הקורס בהצלחה תינתן תעודה מוכרת ואפשרות להשלמה לתואר.

שנה ראשונה
צפייה בתהליכים טיפוליים ואיבחונם. לימוד תיאוריות תורת הנפש.
שנה שניה
צפייה בתהליכים טיפוליים ואיבחונם. התנסות בהעברת תהליך טיפולי תוך כדי הכוונה וליווי. העמקת הבנת מפת הנפש וה'ארבעה שחייבים להודות'.
שנה שלישית
שנת התמחות והכוונה מקצועית. התנסות טיפולית ממקצעת ומחזקת.
סיגל אהביאל

עוסקת בחקר עולם הנפש ומטפלת כ-30 שנה.
מחברת הספר "חיפוש – מדריך למודעות רוחנית רגשית"
ומפתחת אבחון תנועות הנפש על פי הארבעה שחייבים להודות המקבילים לארבעת היסודות.

תלמידות מספרות
מכתב ממני אלייך

אף אחד מאיתנו לא נולד לנסיבות חיים שהן "כפפה ליד". גם אני, כמו כולנו, עברתי ועוברת כל הזמן אתגרים בחיים. את בטח מכירה את האתגרים הללו שאת יודעת שאת יוצאת מהם באחד משני מצבים – או מרוסקת ומרוקנת לגמרי או מחוזקת ומלאת השראה.

 

מהיום שנולדתי חיפשתי את הסוד הנפשי הזה שיהפוך את האתגרים בחיים שלי ושל אחרים למקפצה – במקום למכונת גריסה שבמצב הכי אופטימי אנחנו יוצאות ממנה עצבניות, מבולבלות וחסרות מנוחה.

 

אני מתוודה שהיו גם לי רגעים שחשבתי שאין דרך כזו. הרגשתי שאותם נתיבים ללא מוצא שהחיים יודעים לייצר הם גדולים עלי בכמה מידות ושנסגרו כל הפתחים למימוש. החלום שלי על חיים מלאי חיות, שמחה ומשמעות שהופכים כל דבר שקורה למקפצה ולהתחדשות – לעיתים היה נראה רחוק וממש בלתי מושג.

 

דווקא הרגעים האלו שבהם נראה לי שנסגרו כל הסיכויים, גרמו לי לחפש ביתר שאת וביתר און את הפתח ליצירת שינוי ברור ויציב בחיים. לא יכול להיות שאין פתח כזה. לא יכול להיות שאין קוד עמוק ומדויק שיכול להפוך כל מצב ממצב משולל כוח למצב מעורר כוח ומחדש.

 

החתירה הזו קדימה והצעקה של רבי נחמן "אין יאוש בעולם כלל" שהדהדה לי בלב, חיזקה אותי להמשיך לחפש והחזיקה אותי לא להתייאש מאף אחת בימים עתידיים כאשר פגשתי מטופלות שהיו מרוסקות ומיואשות. האמון שלי בהן היה אותו אמון שלי בי עצמי שהחזיק אותי ברגעים שבהם חשבתי שאין יותר פתח החוצה. כי ידעתי שיש! ועוד איך יש! יש דרך ברורה שיכולה להפוך כל ייאוש לעוצמה אדירה. דרך ברורה לצעוד עליה. דרך שנותנת חיבור לכוח פנימי גם ברגעים קשים מאוד.

אם אני מיישמת אותה בחיי אז גם את יכולה! כל אחת יכולה. אפשר להפוך את החיים שלנו לבעלי עוצמה פנימית וחיבור עמוק בכל זמן ובעיקר במפגש עם מצבים מאתגרים בחיים או בתוכנו. אפשר למצוא חיבור פנימה אל הטוב שבנו ואל הטוב של בורא עולם. ומי שיגיד לך שזה לא אפשרי – אז אל תאמיני לו!

 

אני ממש מתרגשת להזמין אותך להכיר את הדרך שתגלה עבורך את הפתח הזה בתוכך. מאוד רוצה שתאמיני בעצמך שאת יכולה. שתגלי בפועל ממש את כל היופי והיכולות שלך.

 

כל מה שנדרש ממך הוא להסכים להצטרף אלי לסדנא שנתית וללמוד איך להיכנס פנימה אל תוך עצמך ולהסתכל לאמת שלך בעיניים. בדיוק כמו שאני עושה ועשיתי באותם רגעים שנראה היה לי שאין פתח החוצה מרוב ייאוש. ואז כשהסתכלתי לאמת בעיניים בלי לפחד, פתאום נפתח לי חיבור פנימי חדש, מעצים והרבה יותר מחזק ועמוק ממה שחשבתי אי פעם שקיים בי. גם לך יש בתוכך עולם ומלואו של עושר פנימי שמחכה לך לגלות אותו ולממש אותו. ממש במרחק נגיעה. האמיני בזה, כי אני מאמינה בך. מאוד!

 

הייתי רוצה לראות אותך מתחברת אל האמת העוצמתית שלך.

 

פיתחתי עבורך במהלך 30 שנה שיטה סדורה, מובנת וקולעת הישר פנימה אל עולמות נסתרים שבך. שיטה שמשחררת מחסימות רגשיות ורוחניות ברבדים עמוקים ובאופן מדויק. שיטה בדוקה ומנוסה שיצרה שינוי אצל אלפי נשים.

 

זו שיטה שהיא תורנית במאה אחוז וטיפולית במאה אחוז. את תלמדי תהליכי נפש מבוררים ומדויקים. תתמלאי בסיפוק גם תוך כדי תהליך של הכרות עצמית. תרגישי שאת נוגעת בעומק האמת הפנימית שלך שתיצור שינוי לטובה בחיים שלך.

 

תגלי מי היא האת האמיתית שנמצאת תחת הרגשות השליליים שלך ותהיי האדם שתמיד הרגשת שאת.

היחסים שלך עם המשפחה והחברות ישתנו לטובה כי תדעי להביע את עצמך באופן אמיתי וברור ולהבין מה את מחפשת ביחסים. גם היחסים שלך עם עצמך יהיו אוהבים יותר והמועקה שמידי פעם מלווה אותך תעלם.

אמנם זה תהליך והתוצאות שחיפשת לא יגיעו בן רגע אבל אם תתחילי לצעוד על הדרך הזו באומץ מובטח לך שתשיגי את מה שחיפשת.

 

קראתי לשיטה "גשטאלט יהודי" כי היא שילוב של תראפיית הגשטאלט ושל תורת רבי נחמן מברסלב. שילוב חזק של נגיעה עמוקה בנפש וחיבור לתורת חיים מדויקת. לא היתה אחת שלא נחשפה לתכנים הללו ולא הרגישה שמשהו עמוק הואר בה.

במקום שארגיש מבוזבזת מפוזרת לא ממומשת ומתוסכלת אדע לזהות מה הן המטרות שהן באמת משמעותיות עבורי. מטרות שישדרגו את החיים שלי ולא רק זאת אלא שגם אדע מה עלי לעשות צעד אחר צעד כדי להשיג אותן.

 

להבין מדוע אני נתקלת בקשיים ובטלטלות רגשיות בחיים שלי. אבין מדוע החיים שלי לא הולכים על מי מנוחות ואקבל כוח ובהירות איך להפוך את הטלטלות הללו למשהו שהוא מסודר ומובן לי.

 

החיים שלי יהפכו לחוויה מרתקת ומחזקת ולא לחוויה מחלישה ומבלבלת. אקבל כלי שיחזק אותי בזמנים קשים וייתן לי תחושת הצלחה.

רוצה שרכזת הקורס תחזור אלייך?

מלאי כאן את פרטייך ונציגה תחזור אלייך בהקדם