גֶּשְׁטַאלְט יְהוּדִי

השילוב המופלא בין תורת רבי נחמן לתורת הנפש

icons

מה זה
גשטאלט
יהודי?

icons

איך נראה
טיפול
מבפנים

icons

הכשרת
מטפלות
בשיטה

icons

תלמידות
ומטפלות
מספרות

מהו גשטאלט יהודי?

מקורה של המילה גשטאלט בשפה הגרמנית או היידישית. משמעותה דעת שלמה. תבנית בה השלם הגדול מחלקיו נושא בשורה ותובנה שרק סך כול חלקיו כאחד יוכלו להעבירה. תמונה שלמה שכול מרכיביה נעים בתוכה בהרמוניה תנועתית מאירה. משל למעגל חשמלי שמדליק מנורה מרהיבה.

בחיינו האישיים משמעותו של גשטאלט שלם היא בריאות הנפש והגוף. שמחה. רגיעה. יציבות נפשית בתוך טלטלות החיים. מידות, מחשבות ורגשות חיוביים. חיות ורגשות אהבה לעצמנו ולאחרים. 

איך שבים לגשטאלט השלם שבתוכנו?

בטיפול בגשטאלט יהודי אנחנו מזהים מעגלים אנרגטיים קטועים ותקועים משל כיבו את המנורה הפנימית שלנו ואז דווקא שם באותו מקום כבוי, משיבים את התנועה האנרגטית השלמה לנפש האדם והמנורה שבה להאיר. זה קורה על ידי זיהוי כלל המחשבות, הרצונות, המעשים והרגשות שיצרו את התקיעות האנרגטית, באופן מדויק כחוט השערה, עד שהנפש עצמה משלימה מכוחותיה הפנימיים את כול החסר לה ומתגלה בה עוגן פנימי יציב מאי פעם.

לקבל מבפנים את כל מה שאנחנו מחפשים בחוץ

החיים שלי יהפכו לחוויה מרתקת ומחזקת ולא לחוויה מחלישה ומבלבלת.

לרכוש עוגן פנימי יציב ומדוייק לך

לקבל כלי שיחזק אותי בזמנים קשים וייתן לי תחושת הצלחה.

לחיות מתוך חופש רגשי וסיפוק יומיומי מעצמך ומסביבתך

להבין מדוע החיים שלי לא הולכים על מי מנוחות ואקבל כוח ובהירות איך להפוך את הטלטלות הללו למשהו שהוא מסודר ומובן לי.

לחזק את היחסים שלנו עם עצמינו לפני הכל

במקום שארגיש מבוזבזת מפוזרת לא ממומשת ומתוסכלת אדע לזהות מה הן המטרות שהן באמת משמעותיות עבורי.

לרכוש כלים מקצועיים מדוייקים למודעות עצמית

תלמדי מה הוא ה'מדמה' ואיך משפיע עליך מה שאת מפרשת שקורה לך בחיים ואיך את יכולה להניב מתוכך פירוש שיחזק אותך במקום פירוש שיחליש אותך.

העצמי המאיר והתנועתי

מכירים את זה שנעלם החשק לחיים? רגשות שליליים מציפים ולא ברור מדוע? מערכות יחסים עולות על שרטון בלי שמץ מושג מה לעשות כדי לשקם אותן?

כול אלו אינם אלא תוצאות של איבוד עצמי, הידיעה הפנימית שהיטשטשה, טעות בדרך שלא זוהתה. 

ככול שהתוצאות מרובות (והן מרובות) עם זאת השורש שלהן הוא אחד – איבוד קשר עם העצמי המאיר והתנועתי שלנו. ספק עצמי מכרסם מבית היוצר של הנחש הקדמוני. ספק שהעכיר את הידיעה הראשונית של עצם הטוב שבנו. מחשבה שלילית על עצם הכוח שבנו. איבוד החיבור אל העוצמה הפנימית שלנו. 

מפת דרכים ברורה

בגשטאלט היהודי נחשף הספק הארסי ושבה האהבה העצמית אל עצם הטוב השורשי שבנו. נאהב את עצמנו ונאהב את הסובבים אותנו. 

בשיחה המנותבת על פני מפת דרכים ברורה ומדויקת נחשפות תנועות הנפש שבאדם והמטופלים מרגישים שנפשם יוצאת לחירות. משל נגעו באוצרות אבודים שהתגעגעו אליהם שנים רבות. ההקלה והבהירות ממלאים את הנפש והתוצאות לא מאחרות להגיע. שמחה נובעת, אהבה עמוקה יותר לעצם העצמי ולסובבים וחיבור נובע אל הטוב השורשי. חיבור לבבות בין הורים לילדים. שלום בית והבנה הדדית דווקא היכן ששרתה אי בהירות וחוסר הבנה.