ברגעים האחרונים

סיגל אהביאל

בס"ד

 

עכשיו בתקופה זו וברגעים אלו ממש מתנהלת מלחמת עולם בשמיים על נשמות ישראל – ובמיוחד לפני ראש השנה, יום כיפור, סוכות ושמחת תורה.

 

הנשמות מרגישות את המלחמה המתחוללת במרומים. הצד של החושך רוצה לשדר סם תרדמה על הנשמות על מנת שלא יזכו לעשות תשובה – להתעורר ולהשיב עצמן חזרה אל הקשר הישיר עם הבורא ולגאול עצמן מן הגלות המתעתעת.

 

הוא מתאמץ לשדר להן שדר סמוי – חץ מורעל – שמטרתו שירגישו את עצמן חלשות ורחוקות מכל דבר של קדושה, מבולבלות ועמוסות מכדי להתבונן פנימה ולפגוש את הקב"ה בתוכן.

 

העצה לכך היא אומר רבי נחמן – אל תתבלבלו!! פשוט תמשיכו ללכת קדימה והחזיקו מעמד בלי לחשוב. בתמימות ופשיטות המשיכו ללכת לקראת האור אף על פי ולמרות שיכול להיות שכל מה שאתם רואים לפניכם זה ערפל וענן כבד.

 

התעצמות המלחמה בזמנים אלו גורמת לרוב העם לרצות להיכנס לתרדמה עמוקה והתעלמות מהנשמה. לדאבוננו לא לחינם רק 20 אחוז מעם ישראל זכו להקשיב למשה רבינו ולצאת ממצריים בעוד ה80 אחוז הנותרים לא הצליחו 'להחזיק ראש' בשיא תוקפה של ה'מלחמה של לפני הגאולה' ונשארו במצריים (במייצרי הנפש והנשמה). כי לפני כל גאולה ולו הקטנה ביותר מתחוללת מלחמה למנוע מאיתנו את הטוב. אך אנחנו עם קדוש ולא מתבלבלים כלל. יש לנו את הקב"ה שאוהב אותנו ואת צדיקיו הטהורים אשר מוסרים נפשם עבורנו וכל מה שנותר לנו הוא רק להתחזק באמונה ולהמשיך ללכת בלי לעצור! בלי לחשוב! בלי להתבלבל ולהתייאש!!

 

בשיא שיא תוקפה של המלחמה – לא צריך לעשות כלום מלבד "להחזיק ראש". לא ליפול! עצם האחיזה שלנו ב"לא ליפול ולא להתייאש" היא הניצחון הגדול!!!! נמשיך לשמוח למרות הכל! ואם נוכל – אף ללמוד ולהתפלל למרות הכל! ואז בסיעתא דשמייא נהיה מאלו שיזכו לראות פני משיח…

מוזמנים לשתף אחרים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד מהספריה שלנו:
carnival-mask-front-blurred-lights
סיגל אהביאל
לתחפושות בפורים מסר מאוד ברור – העולם הזה הוא תחפושת אחת גדולה! כי כשאנחנו מפנימים שכל העולם…
מחוסר שליטה לאור בהיר
סיגל אהביאל
 על דרך המליצה ניתן לומר שפורים הוא חג השחרור. הכיצד? כי בפורים מתבקש מאיתנו להמציא מתוכנו את…
ועשו לי משכן ושכנתי בתוכם
סיגל אהביאל
וכי הקב"ה לא יכול לשכון בתוכנו בלי שנעשה לו משכן? וכי לא כתוב "השוכן איתם בתוך טומאותם"?…