ברגעים האחרונים

סיגל אהביאל

בס"ד

 

עכשיו בתקופה זו וברגעים אלו ממש מתנהלת מלחמת עולם בשמיים על נשמות ישראל – ובמיוחד לפני ראש השנה, יום כיפור, סוכות ושמחת תורה.

 

הנשמות מרגישות את המלחמה המתחוללת במרומים. הצד של החושך רוצה לשדר סם תרדמה על הנשמות על מנת שלא יזכו לעשות תשובה – להתעורר ולהשיב עצמן חזרה אל הקשר הישיר עם הבורא ולגאול עצמן מן הגלות המתעתעת.

 

הוא מתאמץ לשדר להן שדר סמוי – חץ מורעל – שמטרתו שירגישו את עצמן חלשות ורחוקות מכל דבר של קדושה, מבולבלות ועמוסות מכדי להתבונן פנימה ולפגוש את הקב"ה בתוכן.

 

העצה לכך היא אומר רבי נחמן – אל תתבלבלו!! פשוט תמשיכו ללכת קדימה והחזיקו מעמד בלי לחשוב. בתמימות ופשיטות המשיכו ללכת לקראת האור אף על פי ולמרות שיכול להיות שכל מה שאתם רואים לפניכם זה ערפל וענן כבד.

 

התעצמות המלחמה בזמנים אלו גורמת לרוב העם לרצות להיכנס לתרדמה עמוקה והתעלמות מהנשמה. לדאבוננו לא לחינם רק 20 אחוז מעם ישראל זכו להקשיב למשה רבינו ולצאת ממצריים בעוד ה80 אחוז הנותרים לא הצליחו 'להחזיק ראש' בשיא תוקפה של ה'מלחמה של לפני הגאולה' ונשארו במצריים (במייצרי הנפש והנשמה). כי לפני כל גאולה ולו הקטנה ביותר מתחוללת מלחמה למנוע מאיתנו את הטוב. אך אנחנו עם קדוש ולא מתבלבלים כלל. יש לנו את הקב"ה שאוהב אותנו ואת צדיקיו הטהורים אשר מוסרים נפשם עבורנו וכל מה שנותר לנו הוא רק להתחזק באמונה ולהמשיך ללכת בלי לעצור! בלי לחשוב! בלי להתבלבל ולהתייאש!!

 

בשיא שיא תוקפה של המלחמה – לא צריך לעשות כלום מלבד "להחזיק ראש". לא ליפול! עצם האחיזה שלנו ב"לא ליפול ולא להתייאש" היא הניצחון הגדול!!!! נמשיך לשמוח למרות הכל! ואם נוכל – אף ללמוד ולהתפלל למרות הכל! ואז בסיעתא דשמייא נהיה מאלו שיזכו לראות פני משיח…

מוזמנים לשתף אחרים:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

עוד מהספריה שלנו:
religious-orthodox-jew-praying-western-wall-reads-torah-jerusalem-old-city-orthodox-jews
סיגל אהביאל
הימים הנוראים הלוא הם ראש השנה, עשרת ימי תשובה ויום הכיפורים, ימים טובים הם לעם קדוש שמחפש…
מאה אחוז של חצי אחוז
סיגל אהביאל
כשאנחנו רוצים שיקרה שינוי לטובה בחיים שלנו אז מה שהכי תוקע אותנו הוא שאנחנו רוצים שהשינוי יהיה…
היצר הרע הוא לטובתינו
סיגל אהביאל
פרשת כי תצא מפתיעה אותנו ברעיון מהפכני כפי שמסביר רבי נחמן. כי לכאורה הפסוק "כי תצא למלחמה…