חנוכה – שימוש סודי באור הישועה

סיגל אהביאל

על נרות חנוכה נאמר – "שאין לנו רשות להשתמש בהם אלא לראותם בלבד"… מה מהות פנימיות ציווי זה?
אלא שנרות חנוכה הם בחינת האור הגנוז המאיר דווקא בתוך החשיכה (מתחת לעשרה טפחים). נקודת הטוב הסמויה הנמצאת דווקא בתוך הניסיון. הכוח האדיר הטמון דווקא עבור מי שרואה את ההרחבה שבתוך המצוקה וההיצרות הפוקדים את חייו .. זהו האור המאיר בחנוכה… אור המאיר עמוק עמוק בתוך פנימיות הלב בלבד היכן שזר לא יוכל לכנוס. על כן מי שחווה את ההרחבה הנפלאה הזו שבתוך החשיכה לעולם לא יוכל להפוך אותה לישועה שגלויה לעולם. כי זוהי ישועה שכל כולה פנימית עמוקה וסמויה. ישועה אינטימית בין הבורא לנשמה.. על כן כתוב בה בישועה אינטימית זו שאין לנו רשות להשתמש בה ב"שוק" דהיינו בעולם הנגלה אלא רק בעולם הנסתר בינינו לבין בורא עולם. גילויה יכול להיות רק במקום בו "כלתה כל רגל מן השוק" ונשארנו רק אנחנו ובורא עולם לבד לבד בחדר – או אז יפגשו מבטינו זה בזה ונדע כי יש סוד בינינו. סוד שזר לא יוכל לעולם להבינו.
זו היא מהותו של אור הישועה הטמונה עבור אלו שמגלים נוכחות השם דווקא בעומק החשיכה… לכל אחד מתגלה האור בנקודה שלו… בניסיון שלו..כל אחד וגילוי הסוד עבור נשמתו…
הנרות הללו מאירים את האור הגנוז עבור הצדיקים לעתיד לבוא – מאירים את האור הגנוז עבור אלו שבתוך החשיכה כבר נמצאים ב"עתיד לבוא"

מוזמנים לשתף אחרים:
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד מהספריה שלנו:
איך להבין את עצמי כשהכל כל כך מעורפל בתוכי
מכירה את זה? את מנסה להבין את עצמך. מנסה להגיד מילים שעושות סדר ומסבירות לך אותך. אבל…
כל ההתחלות מתחילות מהאמת/ סיגל אהביאל
סיגל אהביאל
בראשי ת בר א אלוקי ם סופי תיבות = אמת . מכאן שברא אלוקים את הבריאה בכוח…
הכל אחד והכל אהבה
סיגל אהביאל
הבעל שם טוב הקדוש מורה לנו להפוך את התפילה לאחד. שהתיבה הראשונה של התפילה עדיין תהיה בלב…