באלול הכל אפשרי

עילום שם

הגיע אלי למייל ואני משתף

 

"שלום לכולכם, זאת תהיה בקשה מוזרה, אבל אני מבקשת מכל אחד מכם לעזור לי…"

 

ככה פתחתי את האימייל ששלחתי לפני שנתיים לכל רשימת התפוצה שלי. עדיין רווקה, בגיל 39, באמת לא רציתי להיכנס ככזו לשנות הארבעים . למרות שאני מכירה נשים רבות שנישאו לראשונה בשנות הארבעים לחייהן, כולל אחותי שנישאה בגיל 43, הרגשתי שהשנה אני מוכרחה לנסות משהו שונה, משהו רציני יותר, כדי להגיע למטרה שלי.

 

חשבתי על כל זה בחודש אלול, החודש שראשי תיבותיו רומזים אני לדודי ודודי לי, ובמילים בנות ימינו – אני לאהובי ואהובי לי (שיר השירים ו' ג'). כמה רומנטי !

 

שמונה שנים קודם לכן, כשלמדתי את זה, חשבתי – אלול זה החודש שבו הייתי רוצה להתחתן. אבל, עם כל אלול שבא וחלף, נעצבתי יותר מהמחשבה שעלולה לחכות לי עוד שנה שלמה עד לחתונה. ומה אם זה אף פעם לא יקרה?

 

בשנה שמלאו לי 39, נזכרתי ברעיון חסידי נפלא שעוסק בחודש אלול – "המלך בשדה". בספר "ליקוטי תורה" שכתב רבי שניאור זלמן מלאדי, הוא עוסק ברעיון הזה, ומסביר, שבימי אלול אנחנו נהנים גם מסיוע מיוחד מלמעלה. הימים הללו נמשלו לתקופה שבה המלך יוצא אל השדה, אל העם, ומאפשר לכל אחד ואחד לגשת אליו. בעודו בארמון המלכות לא קל לגשת אל המלך, ורק יחידי-סגולה מצליחים להגיע אליו ; אבל כשהמלך יוצא לשדה , יכול כל אחד ואחד לגשת ולבקש את משאלות-לבו . והמלך מקבל כל אחד בסבר פנים יפות.

 

כך בחודש אלול יוצא הקב"ה, כביכול, מ'ארמונו'. הוא מתגלה ומאיר את פניו לכל אחד ואחד מאיתנו.

 

מה זה בדיוק אומר? שהחודש הזה הוא זמן מתאים לתפילה, בחינה עצמית, ותשובה. כשאנחנו מתקרבים לראש השנה, אנחנו מבינים שלמרות שהאלוקים איתנו כל הזמן, באלול הוא קרוב יותר לשמוע כל אחד ואחד מאיתנו – יותר מאשר בכל השנה. זה הזמן לבחון באמת את הלבבות שלנו ולהיזכר שהאלוקים נמצא כאן.

 

מתוך המחשבה הזאת, כתבתי את האימייל הבא לכל בני משפחתי וידידיי.

 

שלום לכולכם,

 

בסדר, זאת הולכת להיות בקשה מוזרה מאוד. אבל אני מבקשת מכל אחד מכם לעזור לי. זאת העיסקה: בימים אלה מתחיל חודש אלול, שיש בו המון משמעות בשנה העברית. זה החודש שקודם לשנה החדשה, ואני עצובה שעוד שנה חלפה לה ועדיין לא פגשתי בבן זוגי והתחתנתי.

 

אז כאן אני נכנסת לתמונה. אני מבקשת מכל מי שנמצא ברשימת המכותבים שלי, לומר למעני תפילה מיוחדת, בכל יום שהוא במשך השבוע הבא – שאזכה למצוא את הנפש התאומה שלי ולהתחתן. זה יהיה גם זמן מתאים במיוחד להוסיף מילה טובה על אנשים אחרים שאתם מכירים, שהיו רוצים גם הם להתחתן (כולל אתם עצמכם, אם זה שייך).

התפילה לא צריכה להיות שום דבר רשמי, פשוט השתמשו במילים שלכם. אם אתם לא מאמינים באלוקים, אז פשוט תעבירו את המסר אל העולם, אל היקום. לאף אחד, ולכולם! זה לא יכול להזיק, נכון?

 

אבל חכו, יש עוד משהו. תפעלו עכשיו, ובתור בונוס תקבלו ממני מתנה מדליקה, תמונה אישית שאני אצלם, אבחר במיוחד עבורכם, ואשלח לכם באימייל! וואו, איזו עסקה!

 

וזה לא הכל! עוד לפני זה, רק בגלל שאתם ברשימת המכותבים שלי, תקבלו בחינם תמונה מעוררת השראה של כלה, שצילמתי בכותל.

 

אז זאת העיסקה. יַדעו אותי אם התפללתם (או מה שנוח לכם) עליי (ועל עוד שזקוקים לזה), ואני אשלח תמונה שצולמה במיוחד עבורכם!

 

תודה!

 

 

באהבה, בת שבע.

 

התגובות שקיבלתי היו מדהימות. כל כך הרבה אנשים סיפרו לי איך הם התפללו עליי ! כמה חברים נסעו במיוחד לכותל המערבי בשבילי. אפילו החברים שלי, שלא ממש מחוברים ליהדות שלהם, שמחו לפעול למעני.

 

מצחיק, שעם כל שטף האהבה והתמיכה, בחודש נובמבר הספקתי לשכוח לחלוטין מכל הבקשה המוזרה הזאת. הייתי מדי עסוקה במשרה החדשה והמאתגרת שלי… ויותר מזה, במערכת היחסים הרצינית החדשה שבה הייתי נתונה. עד כדי כך, שכשהייתי מוכנה להתארס, אפילו לא הזכרתי את אותו סיפור לחתן המיועד שלי, למרות שנפגשנו בסוף אלול.

 

היה זה זוג של קרובי משפחה שהזכירו לי. הם ביקשו ממני לעכב את בשורת האירוסין במספר חודשים. "מה יחשבו כל בני המשפחה וכל האחרים, אחרי ששלחת להם את האימייל ההוא וביקשת מהם להתפלל עלייך שתמצאי את הנפש התאומה שלך, ועכשיו – אחרי שלושה חודשים – את כבר מאורסת? הם יחשבו שאת מטורפת!"

 

זאת הייתה נקודת מבט מעניינת, אבל באופן שאני ראיתי את הנושא, במקום שכל מכריי יחשבו שאני מקרה פסיכיאטרי, זה יכול להיות ממש אחרת. הם עשויים אפילו להבין, שכשאישה מגיעה למצב שבו היא מוכנה לשפוך את לבה, גם להשפיל את עצמה קצת ולבקש עזרה מאחרים, ולהתפלל באמת – זה יכול לעבוד!

 

בחודש אלול הכל ייתכן . כשראש השנה מגיע , אנחנו נכנסים לזמן שבו כל אחד ואחד מאתנו עומד לדין . מה מתוק יותר מההזדמנות שניתנת לנו "לערוך היכרות" ישירה, פתוחה, עם מלך העולם? אז, נצלו את ההזדמנות המיוחדת לזמן הזה, צאו אל השדה, פתחו את לבכם בכנות, ותנו למלך לדעת מה אתם צריכים. מי יודע? אצלי זה עבד !

מוזמנים לשתף אחרים:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד מהספריה שלנו:
רקע-פתיחה
בס"ד כשיצאנו ממצרים מבית עבדים, עמדנו על שפת הים בעוד הקטרוג חג מעל ראשנו – "אלו עובדי…
ice-creams-with-shells-beach
סיגל אהביאל
הקיץ בפתח ועימו 'רעש' רגשי ומחשבתי, שמחות ומפגשים מתוקים שאיתם מגיע גם, כן גם, פיזור יישוב הדעת…
carnival-mask-front-blurred-lights
סיגל אהביאל
לתחפושות בפורים מסר מאוד ברור – העולם הזה הוא תחפושת אחת גדולה! כי כשאנחנו מפנימים שכל העולם…